Tylko pierwszego dnia maja na drogach powiatu milickiego policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, które prowadziły samochody w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej, niż jest to dozwolone. Za popełnione wykroczenia drogowe kierujący zostali ukarani mandatami, a ich prawa jazdy trafią do właściwych starostów powiatowych, celem wydania decyzji o zatrzymaniu uprawnień na okres trzech miesięcy.

Tuż po godzinie 9 w miejscowości Stawiec policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą samochodem osobowym marki Audi. Samochodem kierowała 40-letnia mieszkanka Milicza. Okazało się, że kierująca w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechała Audi 108 km/h, czyli o aż 58 km/h za dużo. Następny „pirat drogowy” został zatrzymany przez policjantów o godzinie 12:25 w miejscowości Rakłowice. 40-letni mieszkaniec województwa opolskiego w terenie zabudowanym mknął samochodem osobowym marki Volvo z prędkością aż 119 km/h, czyli o 69 km/h więcej niż jest to dozwolone.

W związku z tym policjanci ukarali kierujących mandatami oraz nałożyli po 10 pkt karnych. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Prawa jazdy zostaną niezwłocznie przesłane przez policjantów do właściwych starostów powiatowych, którzy wydadzą decyzje o ich zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

Policjanci, którzy zatrzymali kierującym prawa jazdy, wydali im pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadali, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierowcom dojazd do celu.

czytaj też  Rekord i tu i tam
Poprzedni artykułPrzed wyjściem do sądu sprawdź stan trzeźwości
Następny artykułŻywieniowa dobra zmiana