Rekordzista miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu i posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Miliccy policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn jadących na podwójnym gazie. Teraz czekają ich konsekwencje stwierdzonych przestępstw i wykroczeń drogowych.

Popołudniem między miejscowościami Sułów i Łąki policjanci zauważyli kierowcę VW Polo, który nie miał zapiętych pasów. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna – mieszkaniec Sułowa jest nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono aż ponad 2,6 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci zarządzili odholowanie auta na parking strzeżony. Po zakończeniu czynności mężczyzna został zwolniony.

Kolejny kierowca będący pod wpływem alkoholu został zatrzymany przez policjantów w sobotnie poranek na Waresiaka w Miliczu. 27-letni mieszkaniec gminy Milicz kierował Alfą Romeo mając w organizmie 0,3 promila alkoholu, co jest wykroczeniem drogowym. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie przez niego wskazanej.

Dokładnie dwie godziny później w Duchowie policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę VW Golfa. 50-letni mieszkaniec gminy Milicz kierował samochodem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Także jemu policjanci zatrzymali prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę, przekazując pojazd osobie wskazanej.

Postępowania są w toku – sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie każdy z mężczyzn poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Ponadto jeden z kierowców odpowie za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi i jazdę samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.Teraz nieodpowiedzialnych kierowców czekają konsekwencje prawne stwierdzonych przestępstw i wykroczeń drogowych.

Poprzedni artykułSpecjalne konto – nowy typ przekrętu
Następny artykułUczucia nie dość upojne?