Podpity rowerzysta i kierowca na podwójnym gazie. Mimo ostrzeżeń łączenie kierownicy i kielicha to wciąż popularna krzyżówka.
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę na ul. Tęczowej w Wierzchowicach. To 23-letni mieszkaniec gminy Krośnice, który mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu kierował Cinquecento. Ale to wszystko. Nie można mu było zatrzymać prawa jazdy, bo zwyczajnie go nie miał. Samochód trafił na parking strzeżony, a kierowca do domu, gdzie na pewno miał się z czego tłumaczyć.
Wcześniej, we Wrocławicach policjanci zauważyli mężczyznę jadącego bardzo niepewnie rowerem – sposób jazdy wskazywał, że rowerzysta mógł być pod silnym działaniem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany więc do kontroli drogowej. Podejrzenia policjantów potwierdziły się – badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 45-letniego rowerzysty aż prawie 3,7 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę rowerem i sporządzili stosowną dokumentację, po czym zwolnili rowerzystę.
Wszystkie sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzn czekają konsekwencje prawne stwierdzonych przestępstw i wykroczeń drogowych. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.
Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców i rowerzystów o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

czytaj też  Sami ozdrowieńcy
Poprzedni artykułMandaty – bilans zeszłoroczny
Następny artykułWieczornica pamięci AK