O ogromnym szczęściu może mówić kierowca Volkswagena Lupo, który na prostej drodze wjechał wprost pod jadącego z przeciwka TIR-a. Kierowca ma tylko niegroźne dla zdrowia obrażeia.
Pojazdy biorące udział w zderzeniu uległy poważnym uszkodzeniom i nie nadawały się do dalszej jazdy – samochody zostały odholowane na parking strzeżony. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło na krajowej „15” między Miłochowicami a Lasowicami w gminie Milicz. Wstępne policyjne ustalenia przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że drogą z kierunku Miłochowic jechał samochodem osobowym marki VW Lupo 27-letni kierowca obywatelstwa ukraińskiego. Na prostym odcinku drogi kierowca nagle i niespodziewanie zjechał na lewy pas jezdni i czołowo zderzył się z ciężarowym Volvo wraz z naczepą, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.
Po zderzeniu pojazdy wjechały do przydrożnych rowów – każdy po innej stronie drogi, gdzie następnie się zatrzymały. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca VW Lupo doznał obrażeń ciała, dlatego niezwłocznie został karetką przewieziony do szpitala w Trzebnicy, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Mężczyzna może mówić jednak o dużym szczęściu, bo po czołowym zderzeniu się małego VW Lupo z ogromnym TIR-em, doznał tylko niegroźnych obrażeń ciała, które nie zagrażają jego życiu. Kierowcy Volvo nic się nie stało.


Policjanci ustalili, że kierowcy uczestniczący w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Natomiast okazało się, że kierowca VW nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na czas prowadzenia policyjnych czynności na miejscu wypadku, droga krajowa numer 15 była przez kilka godzin zablokowana – nadjeżdżające pojazdy były kierowane przez strażaków na objazdy wyznaczone lokalnymi drogami. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego, a policjanci ponownie apelują do wszystkich kierowców o zmniejszenie prędkości jazdy i zachowanie ostrożności na drodze.

Poprzedni artykułTwój e-PIT już trafił do urzędu skarbowego. Krajowa Administracja Skarbowa rozliczyła go za Ciebie
Następny artykułNieudolni złodzieje rowerów