Śmieciarz przyłapany! Sprawca wykroczenia posprzątał śmieci i został ukarany mandatem.
Policjanci zostali poinformowani o dzikim wysypisku. Sprawą zajęli się policjanci z Przygodzic. Sprawca wykroczenia posprzątał śmieci i został ukarany mandatem. Kolejny raz została wykorzystana aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Właśnie za jej pośrednictwem policjanci zostali poinformowani o dzikim wysypisku. Sprawą zajęli się policjanci z Przygodzic.

W lesie na terenie gminy Przygodzice ujawniono nielegalne wysypisko śmieci. Ktoś oznaczył je w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i w ten sposób informacja o tym, dotarła do Policji. Zgłoszeniem za pośrednictwem tej aplikacji zajęli się policjanci z Przygodzic.
Funkcjonariusze ustalili kto wyrzucił śmieci. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Nieodpowiedzialny mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Ponadto sprawca uprzątnął też miejsce, które wcześniej zanieczyścił.

Przypominamy, że z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może korzystać każdy, kto posiada dostęp do Internetu. Aplikacja dostępna jest na stronie: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Poprzedni artykułOtwarcie Neuroportu – nowoczesnego ośrodka rehabilitacji
Następny artykułNastępny