Chwila nieuwagi kierowcy Renault Scenic i prawdopodobnie za duża prędkość jazdy była przyczyną niebezpiecznej kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zdarzenie zakończyło się mandatem dla sprawcy kolizji i uszkodzeniem pojazdów.

W niedzielne popołudnie na na krajowej nr 15 w pobliżu skrzyżowania w kierunku Świebodowa i Postolina. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że w stronę Milicza jechały dwa samochody osobowe marki Renault – pierwszy to Megane, drugi to Scenic. Kierowca Scenica 35-letni mieszkaniec Jarocina nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i uderzył w tył Megane, którym kierowała 37-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego, jadąca wraz z dwojgiem dzieci w wieku 4 i 12 lat. Na skutek zderzenia pojazdów 12-letni chłopiec jadący Renault Megane źle się poczuł, dlatego na miejsce zdarzenia przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście chłopcu nic poważnego się nie stało i po udzieleniu mu na miejscu pomocy medycznej nie było konieczności dalszej hospitalizacji dziecka. Nikt inny nie ucierpiał, uszkodzone pojazdy kierujący zabezpieczyli we własnym zakresie.
Krajowa 15 w naszych okolicach to bardzo niebezpieczny odcinek, często dochodzi tu do poważnych wypadków
Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi i posiadali wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa zakończyła się mandatem i punktami karnymi dla kierowcy Renault Scenic za spowodowanie zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poprzedni artykułDrogi Tato, najlepszego. Ale najpierw na kolana
Następny artykułBarycz na krawędzi (choć raczej po drugiej stronie)