Miliccy policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji, którzy ukradli z samochodów torebkę, w której były pieniądze i dokumenty oraz saszetkę z pieniędzmi. Złapani w czasie kontroli drogowej zapłacili mandat – prawdopodobnie kradzionymi pieniędzmi.
Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani przy kontroli drogowej Opla, którym w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Zatrzymani obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu, w trybie przyspieszonym zostaną doprowadzeni do milickiego sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Policjanci kontrolujący prędkość pojazdów jadących przez Średzinę zatrzymali Opla Astrę, który w terenie zabudowanym o 35 km/h przekroczył dozwoloną prędkość jazdy. Samochodem kierował 62-letni obywatel Gruzji. Za popełnione wykroczenie dostał 800 zł mandatu. Kierowca Opla na miejscu kontroli zapłacił za mandat płacąc czterema banknotami, każdy o nominale 200 złotych.

W tym samym czasie policjanci zostali powiadomieni przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, że poszukiwani są trzej mężczyźni poruszający się Oplem Astrą, którzy kilka minut wcześniej w jednej z pobliskich wiosek niedaleko miejsca kontroli drogowej dokonali kradzieży damskiej torebki pozostawionej na chwilę przez pokrzywdzoną kobietę w niezabezpieczonym samochodzie. W torebce były jej pieniądze oraz dokumenty osobiste. Ponieważ opis poszukiwanego Opla Astry, którym poruszali się sprawcy tej kradzieży, odpowiadał pojazdowi zatrzymanemu do kontroli drogowej, dlatego policjanci uniemożliwili trzem mężczyznom dalszą drogę i wezwali na miejsce dodatkowe patrole w celu pomocy w zatrzymaniu obcokrajowców. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a samochód którym jechali został odholowany na parking strzeżony.

W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili, że zatrzymani mężczyźni brali udział w kradzieżach, a pieniądze którymi zapłacili za mandat, prawdopodobnie pochodziły właśnie z tej kradzieży. Ponadto okazało się, że ci sami sprawcy w tym samym dniu w podobny sposób dokonali jeszcze jednej kradzieży – tym razem na jednej z milickiej stacji paliw wykorzystując chwilową nieuwagę kierowcy samochodu, który był zajęty pompowaniem kół, z otwartego pojazdu ukradli jego saszetkę z pieniędzmi. Zatrzymani mężczyźni w obecności tłumacza zostali przesłuchani przez policjantów na okoliczność dokonanych kradzieży. W trybie przyspieszonym, który stosowany jest między innymi wobec zatrzymanych obcokrajowców, zatrzymani mężczyźni zostaną doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Miliczu, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Poprzedni artykułWłączasz telewizor, a tu tylko TVP?
Następny artykułCiężko zarobić, łatwo stracić. Policja ostrzega