W sobotnią ktoś ukradł Opla Corsę mieszkańcowi Świebodowa. Sprawca kradzieży miał ułatwione zadanie, gdyż pokrzywdzony niestety nie zamknął na noc samochodu, a kluczyki zostawił w stacyjce.
Policjanci zaraz po przyjeździe do Świebodowa ruszyli w polną drogę, gdzie chwilę wjechał Opel. W przydrożnym rowie policjanci znaleźli pojazd, a za jego kierownicą pijany mieszkaniec gminy Krośnice. Pewnie dlatego nie był w stanie wydostać się z pojazdu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie aż 3,5 promila alkoholu! Ponadto okazało się, że zatrzymany mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Odzyskany Opel po wykonaniu przez policjantów niezbędnych czynności procesowych został zwrócony właścicielowi, a pijany złodziej trafił do aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego o dokonanie kradzieży pojazdu mechanicznego i kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Ponadto poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. Podejrzanemu za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Postępowanie jest w toku.

Poprzedni artykułŁatwo stracić prawko – uwaga na punkty
Następny artykułŚmiertelny wypadek w Cieszkowie