Ten słaby wynik to tym razem powód do uśmiechu. 158 kierowców i rowerzystów sprawdziła w pierwszy dzień wiosny milicka policja i tylko jeden był „pod wpływem”.

Policyjne działania skierowane były głównie na eliminowanie z ruchu drogowego kierowców i rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzali również czy kierujący i pasażerowie samochodów stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali także stan techniczny pojazdów.

W czasie kontroli w Postolinie policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Milicza, który jechał rowerem mając w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu. Pozostali kontrolowani kierujący byli trzeźwi. Policjanci wobec sprawców różnych wykroczeń drogowych nałożyli także 3 mandaty. Kilku kierowców za popełnienie mniej niebezpiecznych wykroczeń zostało pouczonych. Nie stwierdzono przypadków kierowania samochodem przez kierowcę będącego pod wpływem narkotyków.

Podobne działania będą systematycznie kontynuowane, tak aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo podróżowania po drogach powiatu milickiego.

Poprzedni artykułBezpiecznego (przed)święta
Następny artykułGala i wymiana doświadczeń