Prawie 300 tysięcy złotych w gotówce przekazała 76-letnia mieszkanka Milicza oszustowi. Oto przekręt na wnuczka z udziałem spólniczki udającej policjantkę.
Zaczęło się od telefonu z informacją o wypadku jaki miał spowodować jej wnuk. Niestety seniorka uległa presji i przekazała oszczędności całego życia oszustowi.

Miliccy policjanci informują, że nigdy pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy osobom, które w telefonicznych rozmowach podają się za prowadzących jakieś akcje!

W sobotni wieczór do milickiej Komendy zgłosiło się małżeństwo seniorów informując, że zostali oszukani przez osoby podające się za policjantów żądających pieniędzy w związku z wypadkiem ich wnuka. Kobieta zeznała, że zatelefonował do niej nieznany mężczyzna podający się za jej wnuczka i powiadomił, że spowodował wypadek drogowy. Miał potrącić kobietę w ciąży. Telefonujący „wnuk” powiedział, że jest zatrzymany. Żeby szybko załatwić sprawę i odzyskać wolność, musi zapłacić 290 tysięcy złotych. Ktoś za chwilę miał się zjawić po pieniądze.

Mąż wystraszonej seniorki, podejrzewając oszustwo, szybko pojechał do milickiej Komendy. Tam mężczyzna dowiedział się od dyżurnego że doszło do próby oszustwa, natychmiast wrócił do domu. Niestety. Jego żona nie czekała i przekazała odliczoną gotówkęnieznanemu mężczyźnie. Odebrał ją po kolejnym telefonie od kobiety podającej się za policjantkę. Dopiero gdy mąż seniorki wrócił do domu okazało się, że starsze małżeństwo padło ofiarą perfidnych oszustów.

Tego samego dnia podobna sytuacja spotkała 71-letniego mieszkańca jednej z podmilickich wiosek – także do tego seniora zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za jego wnuka informując o spowodowaniu tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Rzekomy wnuk prosił o pomoc – rozmówca poinformował seniora o konieczności wpłacenia kilkuset tysięcy złotych „policjantom” prowadzącym postępowanie w celu uwolnienia zatrzymanego wnuka. Na szczęście próba oszustwa nie udała się i tym razem przestępcy nie wzbogacili się kosztem seniora – liczne działania profilaktyczne i informacyjne podejmowane przez policjantów w tym przypadku okazały się bardzo skuteczne.

Poprzedni artykułZakaz, narkotyki, całkiem sporo jak na jeden wieczór i jeden samochód
Następny artykułKompletnie pijany kierowca ciężarówki. O krok od tragedii