W sobotni wieczór w Kaszowie policjanci zatrzymali Toyotę Corolla. Samochodem kierował 41-letni obywatel Ukrainy mieszkający czasowo na terenie powiatu milickiego. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego 2,8 promila alkoholu.
Zgodnie w przepisami o trybie przyspieszonym, dotyczącym m.in. obcokrajowców zatrzymanych na tzw. gorącym uczynku, nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali także mężczyźnie jego prawo jazdy. Natomiast samochód, którym jechał, został odholowany na parking strzeżony.

Postępowanie jest w toku – obywatel Ukrainy po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa drogowego. W poniedziałkowe południe zostanie w trybie przyspieszonym doprowadzony przez policjantów do milickiego sądu, gdzie poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułSiła kłamstwa na milickiej
Następny artykułKaucja w górę i to o 100%