W Dolnośląskim Budżecie Obywatelskim znalazły się pieniądze dla miliczan. Z całego województwa wybrano najbardziej najlepsze projekty w kategoriach: sport, kultura i turystyka. Jednym z nich było “Kino dla każdego”, którego inicjatorem jest Daniel Misiek. Projekt młodego miliczanina zebrał ponad 700 głosów co wystarczyło do zajęcia 2 miejsca w wojewódzkim plebiscycie.

Pierwsza edycja kina plenerowego nad milickim zalewem odbyła się w sierpniu zeszłego roku i okazała się być dużym sukcesem. Festyn wraz z pokazami filmów dla dzieci stał się magnesem przyciągającym całe rodziny chcące spędzić aktywnie letnie popołudnie. Nad nasz zalew przybyło wtedy ok. 300 osób. Pozytywnie na frekwencję wpłynął też fakt, że tytuł filmu podczas pokazu głównego został wybrany przez samych mieszkańców w głosowaniu internetowym. Wtedy był to obsypany Oscarami “La la land”. Jaki film miliccy kinomaniacy obejrzą w tym roku? Organizator zostawia tę kwestię w rękach samych mieszkańców i zapowiada, że pośród propozycji znajdą się tak klasyki polskiego kina jak i najnowsze światowe produkcje.
Pozostaje czekać na rozpoczęcie rozpoczęcie głosowania, w którym będzie można wybrać swój kinowy typ oraz na przyjście lata i filmową przygodę.

Poprzedni artykułDwoje rannych w wypadku
Następny artykułWytnijcie chaszcze!