Jeszcze w starym roku

Tuż przed 23 w Sylwestra na 11 listopada w Miliczu policjanci zatrzymali Scenica. Zbadany niezwłocznie kierowca wydmuchał ponad 2 promile.
Samochodem kierował 40-letni mieszkaniec Milicza. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę samochodem zabezpieczając pojazd na parkingu strzeżonym.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Poprzedni artykułGolf, alkohol, narkotyki
Następny artykułPędem do apteczki