Koniec roku to bardzo dobry okres na wstępne planowanie przyszłego sezonu urlopowego. Przygotowaliśmy dla Was informacje o tym ile czeka nas wolnych dni w nadchodzącym roku!
Pierwszy wolny dzień czeka nas już 1 stycznia! To Nowy Rok. Biorąc 4 dni urlopu będziemy mieli wolny cały tydzień! Drugi wolny dzień dla pracowników przypada 6 stycznia. To Święto Trzech Króli, które w nadchodzącym roku wypada w weekend. Zgodnie z przepisami za święto przypadające w sobotę pracownikowi zatrudnionemu na umowie o pracę przysługuje dodatkowy dzień wolny w innym terminie.
=> 30 grudnia – 1 stycznia (3 dni wolnego)
30 i 31 grudnia to weekend, a 1 stycznia jest wolny od pracy, co daje trzy dni wolnego.
Na kolejne wolne dni przyjdzie nam poczekać aż do Wielkanocy!
Kolejny ustawowo dzień wolny od pracy przypadnie w Wielkanoc – 1 kwietnia. Niestety, zgodnie z przepisami za święto przypadające w niedzielę pracownikom dodatkowy dzień wolnego niestety nie przysługuje. Na szczęście kolejny dzień wolny to Poniedziałek Wielkanocny 2. kwietnia.
=> 31 marca – 2 kwietnia (3 dni wolnego)
31 marca to sobota, a 1 i 2 kwietnia są wolne ze względu na Wielkanoc.
Majowy weekend i Boże Ciało!
Następna okazja do odpoczynku oraz zaplanowania krótkiego urlopu będzie już w kolejnym miesiącu. Wszystko za sprawą przypadającego na wtorek 1. maja Święta Pracy oraz na czwartek – Święta Narodowego Trzeciego Maja. W niedzielę 20 maja wypada Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki), a w czwartek 31 maja – Boże Ciało.
=> 28 kwietnia – 1 maja (4 lub 9 dni wolnego)
28 i 29 kwietnia to weekend. Jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego w poniedziałek 30 kwietnia, to będziemy mogli odpoczywać przez 4 dni. Jeśli zaś weźmiemy 3 dni wolnego (w poniedziałek 30 kwietnia, w środę 2 maja i piątek 4 maja), to nasz weekend wydłuży się aż do 9 dni.
=> 3-6 maja (4 dni wolnego)
Jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego (w piątek 4 maja), to będziemy mogli cieszyć się z czterech dni wolnego, bo 3 maja to święto, a 5 i 6 to weekend.
=> 31 maja – 3 czerwca (4 dni wolne)
Jeśli weźmiemy jeden dzień urlopu w piątek 1 czerwca, to łącznie zyskamy cztery dni wolnego, bo 31 maja wypada Boże Ciało, a 2 i 3 czerwca to weekend.
Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
15-19 sierpnia (5 dni wolnego)
Jeśli weźmiemy urlop w czwartek i piątek 16-17 sierpnia, to łącznie otrzymamy 5 dni wolnego, bo 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie NMP, a 18 i 19 to weekend.
Listopadowe dni zadumy…
1-4 listopada (4 dni wolnego)
Listopad jak zawsze to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych.
1 listopada wypadnie w czwartek. Biorąc wolny piątek przedłużymy weekend do czterech dni. Ale listopad to również jego jedenasty dzień: Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które wypada w niedzielę. W przyszłym roku czeka nas szczególna, bo 100. rocznica. Wiele samorządów i organizacji społecznych szykuje specjalne obchody tego Wielkiego Święta!
Do zobaczenia za rok!
I tak dobrnęliśmy do grudnia! Do pracy nie pójdziemy 25 i 26 grudnia – we wtorek i środę. Mamy nadzieję, że zdrowi i szczęśliwi będziemy świętować Boże Narodzenie’2018. Dobierając trzy dni wolne świętowanie potrwa aż 9 dni!
=> 22-30 grudnia (9 dni wolnego)
Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu w poniedziałek 24 grudnia, aby zyskać łącznie 4 dni wolnego, bo 22 i 23 to weekend, a 25 i 26 to Boże Narodzenie lub trzy dni urlopu: poniedziałek, czwartek i piątek by zyskać aż 9 dni!
Długie weekendy!
W 2018 roku mamy łącznie siedem okazji do zaplanowania tzw. długiego weekendu. Czasem wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby mieć pięć dni wolnego!
Powodzenia w planowaniu urlopów!