Powołanie Hufca ZHP Powiatu Milickiego.
Zaczęło się od I Zjazdu Hufca Powiatu Milickiego w UM Milicz, na którym wybrane zostały Komenda i władze Hufca:
Komendantka phm. Hanna Grobelna-Kała
Zastępca komendantki phm. Jagoda Jarczewska
Zastępca komendantki phm. Leszek Półrolniczak
skarbniczka phm. Roksana Tusińska
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej pwd. Daria Baszczak
Zastępca przewodniczącej Komisji Rewizyjnej pwd. Izabella Grzempowska
Sekretarz Komisji Rewizyjnej pwd. Jakub Konieczny
Kolejnym punktem uroczystości była Gala Powołania Hufca ZHP Powiatu Milickiego w Kino Capitol. Na scenie pojawiła się nowo powołana Komendantka Hanna Grobelna-Kała, witając zaproszonych gości, mówiła o harcerstwie, które bez rodzimego Hufca przez ponad 10 lat działało pod skrzydłami Hufca Powiatu Trzebnickiego, nie kryjąc przy tym radości i wdzięczności wobec wszystkich tych, którzy przez te lata wspierali działalność naszych harcerzy.
Wśród instytucji, firm czy osób prywatnych w ostatnim 10-leciu znalazły się te, które w sposób szczególny angażowały się w pomoc naszym gromadom, drużynom i szczepom. Podziękowania z rąk Komendy oraz Drużynowych otrzymali: Harcmistrzyni Halina Smolińska – Radna Rady Miejskiej w Miliczu, była Komendantka Hufca ZHP Powiatu Milickiego, Ignacy Miecznikowski – Wójt Gminy Cieszków oraz Harcmistrz Mirosław Uruski – Komendant Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego. Dowody uznania i wsparcia popłynęły także do Hufca Powiatu Milickiego, które z rąk Piotra Lecha, burmistrza Milicza oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Kuśnierza, na nowy, dobry początek otrzymało symboliczną promesę na budowę Domu Harcerza. projektu, który już jest w biegu.
Hufiec Powiatu Trzebnickiego przekazał na ręce Komendantki Hanny Grobelnej – Kały, promesę na 10 tys. zł do wykorzystania przez Harcerzy Ziemi Milickiej. Zakończenie imprezy upłynęło pod dźwiękami harcerskich piosenek, uścisków, gratulacji i deklaracji wsparcia.
Z milickiego kina wszyscy przenieśli się na kąpielisko Karłów, aby uczestniczyć w Apelu Hufca Powiatu Milickiego oraz Trzebnickiego, który dał początek 3 dniowemu biwakowi dla 300 harcerzy.

Poprzedni artykułKoniec wakacji, to policja w akcji
Następny artykułI po Festiwalu