Ekspandery – mogą przypominać gumy treningowe, ale odróżnia je fakt zastosowania uchwytów. Część służąca do naciągania może być i w tym wypadku wykonana z gumy, ale może też być metalową sprężyną. Ekspandery są godne uwagi, jeśli zależy nam na akcesoriach do bardzo konkretnych i sprecyzowanych ćwiczeń (na przykład na klatkę piersiową). Są nieco mniej uniwersalne w zastosowaniu od gum treningowych z uwagi na uchwyty, ale niektóre modele oferują naprawdę solidny opór.
Taśmy do treningu TRX – powinny być zakończone uchwytami i być przystosowane do treningu w zawieszeniu. Trening TRX to specyficzna forma ćwiczeń, która została opracowana przez byłego amerykańskiego komandosa. Taśmy tego typu są dostępne w zestawach z uchwytami i akcesoriami, jak również można je kompletować z pojedynczych komponentów. Można znaleźć je w ofercie wielu znanych marek sportowych.
Jakie mięśnie można trenować z użyciem taśm i gum treningowych?

Choć trudno w to uwierzyć osobom początkującym, to jednak ćwiczenia przy pomocy niepozornych gumowych taśm mogą być niezwykle przydatne w wielu dyscyplinach sportowych. Przykłady:

Treningi ogólnorozwojowe – to właśnie w tym rodzaju treningu najczęściej sięga się po taśmy i gumy. Akcesoria tego typu mogą być użytkowane do wzmacniania wielu partii mięśni (nóg, ramion, pleców), co poprawia ogólną muskulaturę, sylwetkę oraz kondycję.
Trening pływacki – taśmy treningowe świetnie sprawdzają się w kształtowaniu i wzmacnianiu mięśni rąk, ramion, pleców i nóg, a więc wszystkich tych grup mięśni, które są tak intensywnie eksploatowane podczas pływania.
Trening siłowy – gumy z wyższym obciążeniem mogą być alternatywą dla treningów typowo siłowych. Są wręcz wskazane dla osób początkujących.
Gumy i taśmy do ćwiczeń przenoszą aktywność sportową na zupełnie inny poziom. Opór, który stawiają, doskonale działa na mięśnie i przyczynia się do lepszych efektów treningowych. Więcej markowych produktów znajdziesz w sklep-presto.pl.

1
2
3
Poprzedni artykułSąd za kilka porcji – czy to ma sens?
Następny artykułZakupy z jeszcze większymi kłopotami