Jakie taśmy/gumy treningowe wybrać? Co warto wiedzieć?

Chociaż taśmy i gumy treningowe nie należą do drogich akcesoriów, to i tak nie warto kupować ich w ciemno – szkoda zachodu i pieniędzy. Jeśli ćwiczyliśmy już z taśmami, mamy zdecydowanie ułatwione zadanie, ale nawet początkujący poradzą sobie z kompletowaniem zestawu taśm do treningów, jeśli wezmą pod uwagę kilka porad.

Jedna taśma/guma nie wystarczy – nie sposób kupić takiej taśmy, która sprawdziłaby się przy każdym jednym ćwiczeniu. Każda taśma (w zależności od szerokości i grubości) będzie stawiała określony opór, a to oznacza, że warto posiadać kilka rodzajów taśm do różnych rodzajów ćwiczeń.
Im szersza i grubsza taśma, tym większy opór stawi – taśma o szerokości 13 milimetrów zapewni mały opór w okolicach 9 kilogramów, a taśma o szerokości 64 milimetrów może stawić opór równy 55 kilogramom. Różnice są znaczące i warto wziąć to pod uwagę przy zakupie.

Taśmy, gumy, ekspandery, taśmy TRX – trzeba się na coś zdecydować. Najtańszym rozwiązaniem, które będzie dobre na początek są proste taśmy i gumy. Nieco droższe będą ekspandery oraz taśmy TRX.
Rodzaje taśm i gum treningowych

Wizyta w sklepie sportowym może przyprawić laika o zawrót głowy. Na półkach można znaleźć taśmy i gumy treningowe w wielu kolorach tęczy, a przy tym również ekspandery oraz taśmy TRX. O ile o zwykłych gumach i taśmach już wspomniano powyżej, o tyle pozostałe akcesoria mogą budzić zainteresowanie i wątpliwości, które warto rozwiać przed zakupami.

1
2
3
Poprzedni artykułSąd za kilka porcji – czy to ma sens?
Następny artykułZakupy z jeszcze większymi kłopotami