Ciąg dalszy strzelaniny w Wiszni Małej. Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prowadzi w tej sprawie śledztwo dotyczące zabójstwa i usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy SPAT we Wrocławiu. Podejrzani przyznają się do części zarzutów, inne odrzucają.
W sprawie tej prokurator Wydziału I Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu wraz z prokuratorami Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy oraz funkcjonariuszami policji i biegłymi z zakresu balistyki, pirotechniki i medycyny sądowej dokonał oględzin miejsca zdarzenia, bankomatu i samochodów.
W sprawie tej zatrzymano dwóch mężczyzn: 41-letniego Jacka S. i 50-letniego Grzegorza K.
Jackowi S. w dniu 03 grudnia 2017 roku prokurator przedstawił zarzut włamania do bankomatu i usiłowania kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których umniejsza swoją rolę w przestępstwie. Dodał, iż zdecydował się na ten krok z uwagi na swoją złą sytuację materialną.
Obu zatrzymanym prokurator przedstawił zarzut udziału w okresie od wiosny 2017 roku do 03 grudnia 2017 roku w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na kradzieżach z włamaniami do bankomatów.
Ponadto Jacek S. podejrzany jest o włamanie w sierpniu 2017 roku do bankomatu na terenie województwa wielkopolskiego i kradzież ponad 200.000,- złotych oraz o włamanie do bankomatu w Wiszni Małej w nocy z 2/3 grudnia 2017 roku i usiłowanie kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei Grzegorz K. podejrzany jest o udzielenie pomocnictwa do kradzieży z włamaniem w sierpniu 2017 roku do bankomatu na terenie województwa wielkopolskiego. Być może mężczyźni napadli także na bankomat w Gądkowicach.
Podejrzani nie przyznali się do udziału w grupie przestępczej. W pozostałym zakresie przyznali się częściowo.
Na wniosek Prokuratury Sąd aresztował obu podejrzanych.

Poprzedni artykułNie ma cię na Facebooku? W przyszłości możesz mieć problemy ze znalezieniem pracy
Następny artykułPodopieczni MSPDION spełniali marzenia ucząc się jazdy na nartach