Są tacy, którzy zastanawiają się co jest w pozostałych procentach wyrobów z napisem 80,90,95% mięsa. W tym jednym przypadku mamy wyjaśnienie, którego dostarczył Generalny Inspektor Sanitarny. radzimy zajrzeć do lodówek.
Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o odkryciu bakterii Listeria monocytogenes w parówkach z szynki Simply food. Parówki ze wskazanej serii stanowią zagrożenie dla zdrowia.
Producentem parówek sprzedawanych pod nazwą Parówki z szynki. Simply food 200g są zakłady mięsne UNIMIĘS z Chrzanowa – Bakterie Listeria monocytogenes wykryto w jednej z pięciu próbek produktu w ilości 330 jtk/g (jednostek tworzących kolonię/gram), podczas gdy zgodnie z prawem żywnościowym w żadnej z pięciu badanych próbek nie może być więcej niż 100 jtk/g – informuje GIS.
Zakwestionowana partia została oznaczona numerem 180524001, nr operatora 28 oraz datą przydatności do spożycia do 16 VI 2018 roku. GIS poinformował o wynikach odpowiednie służby i zlecił wycofanie zakwestionowanego towaru z rynku. Jednocześnie ostrzega osoby, które zakupiły parówki przed ich spożyciem.

Poprzedni artykułZłodziej motoroweru
Następny artykułAle jaja?! No niekoniecznie