2400 zł mandatu i 29 punktów „zarobił” e jednej chwili kierowca Mazdy. Wyprzedzał na przejściu w Wierzchowicach i jechał o 34 km/h za szybko.
Kierowca skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i odmówił przyjęcia mandatu, sprawę rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Miliczu, do którego policjanci prześlą wniosek o ukaranie mężczyzny za ujawnione wykroczenia drogowe.

Pół godziny później w tym samym miejscu doszło do identycznej sytuacji – tym razem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letnią mieszkankę gminy Milicz, która kierując Audi przekroczyła dozwoloną prędkość jazdy o 30 km/h i także na tym samym przejściu dla pieszych wyprzedziła inny samochód. Ponieważ takie zachowanie na drodze – szczególnie w obrębie przejścia dla pieszych – jest wyjątkowo niebezpieczne, policjanci ukarali kobietę mandatem w kwocie 1900 złotych, dodatkowo kierująca Audi otrzymała 22 punkty karne.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze i przypominają, że kierujący pojazdami mechanicznymi tracą prawo jazdy w przypadku przekroczenia łącznej ilości 24 punktów karnych (młodzi kierowcy – po przekroczeniu 21 punktów karnych) nakładanych za przestępstwa lub wykroczenia drogowe.

Poprzedni artykułWezwała Policję i… trafiła do aresztu
Następny artykułUkradł sprzęt do wykrywania kradzieży