Kilkaset wolnorynkowych porcji amfetaminy i marihuany w budynkach gospodarczych w jednym z gsopodarstwa na terenie gminy Krośnice. Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy i przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Krośnice, gdzie według wcześniejszych ustaleń mieszkający tam mężczyzna w swoim domu miał przechowywać narkotyki. Ustalenia policjantów okazały się trafne – na terenie posesji w jednym z budynków gospodarczych policjanci znaleźli cztery woreczki z białym proszkiem oraz trzy woreczki z zawartością charakterystycznego suszu roślinnego koloru zielonego. Tester wykazał, że biały proszek to amfetamina w ilości ponad 190 porcji. Natomiast ujawnionym suszem była marihuana – z zabezpieczonej ilości można było pozyskać około 70 wolnorynkowych porcji tej substancji odurzającej. Narkotyki po dokładnym zważeniu trafiły do policyjnego depozytu. W tej sprawie zarzut popełnienia przestępstwa narkotykowego usłyszał 23-letni mieszkaniec posesji.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym pochodzenie zabezpieczonych narkotyków. Za ich posiadanie podejrzanemu zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

czytaj też  Naprawdę trzeźwy poranek
Poprzedni artykułNowe sposoby wyłudzania danych
Następny artykułPolicja rozsyła smsy – tym razem nie ma się czego bać