Dmuchany poranek

Tylko jeden na 122 sprawdzonych kierowców był rano „pod wpływem”. Wczesnym rankiem w poniedziałek 13 maja w godzinach 5 – 9 policjanci przeprowadzili na drogach powiatu milickiego akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie kilkugodzinnej akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości aż 122 kierowców, z których jeden był nietrzeźwy.

Policyjne działania skierowane były głównie na eliminowanie z ruchu drogowego kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzali również czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Funkcjonariusze kontrolowali także stan techniczny pojazdów.

W czasie czterogodzinnej akcji miliccy policjanci skontrolowali aż 122 kierowców samochodów osobowych i ciężarowych. W wyniku tych losowych kontroli kilka minut po godzinie 6 na ul. Szosowej w Sławoszowicach policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego marki BMW. 42-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego kierował samochodem mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę przekazując pojazd osobie wskazanej przez kierowcę. W trakcie działań nie stwierdzono przypadków kierowania samochodem przez kierowcę będącego pod wpływem narkotyków.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie prowadzili pojazdów po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu i zapowiadają, że podobne działania kontrolne będą systematycznie kontynuowane, tak aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo podróżowania po drogach powiatu milickiego.

Poprzedni artykułWrocławska Policja ostrzega… zwłaszcza seniorów
Następny artykułRewitalizacja przywróci piękno