„Cudze życie w naszych rękach” to projekt realizowany przez milicką Jedynkę w celu podnoszenia świadomości i wiedzy, a także nabycia praktycznych umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. W związku z realizacją założeń projektu już niebawem w szkole w miejscu ogólnodostępnym, zawiśnie defibrylator AED, a społeczność Jedynki zostanie przeszkolona w zakresie jego obsługi.

W ramach projektu w szkole:
cykl szkoleń pierwszej pomocy dla uczniów i rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Do przeprowadzenia szkoleń wykorzystany zostanie sprzęt, który placówka nabyła w ramach projektu:
fantom dziecko,
5 mini fantomów dla najmłodszych,
kamizelka do nauki udzielania pomocy przy zadławieniach,
zestaw do pozoracji ran,
a także
2 duże fantomy z defibrylatorem treningowym, którymi szkoła dysponuje już od jakiegoś czasu.

spotkanie z ratownikami medycznymi, którzy opowiedzą o zawodzie, który wykonują. Uczniowie będą mieli okazję do obejrzenia wnętrza karetki, a także zapoznania się ze sprzętem, w który jest wyposażona.
podsumowaniem projektu będzie gra terenowa, podczas której zespoły złożone z uczniów i rodziców będą miały do wykonania szereg działań dotyczących udzielania pierwszej pomocy.
Projekt w milickiej Jedynce realizowany jest przez Stowarzyszenie „Wspólna droga” działające przy szkole w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu „Ochrony i promocji zdrowia” ogłoszonego przez Gmina Milicz w powiecie milickim.

Poprzedni artykułNIETRZEŹWY, BEZ PRAWA JAZDY, ZA SZYBKI I Z… KOLUMBII
Następny artykułUwaga blokada