Terenowy motocykl padł łupem 28-letniego mieszkańca jednej z podmilickich wiosek. Sprawcy kradzieży grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży crossowego motocykla doszło w czasie ostatnich kilku miesięcy w Krośnicach, gdzie pojazd stał niezabezpieczony na jednej z posesji. Sprawa nie była wcześniej zgłaszana policjantom, gdyż właściciel motocykla od dłuższego czasu przebywa poza miejscem zamieszkania i nie wiedział o dokonanej kradzieży. Miliccy policjanci dowiedzieli się o kradzieży motocykla w maju, przy okazji innych spraw kryminalnych na terenie Krośnic.
Policjanci ustalili, że motor ukradł 28 latek Z Krośnic. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek 10 maja i do czasu dokładnego wyjaśnienia sprawy trafił do celi policyjnego aresztu. Jednocześnie policjanci ustalili, gdzie znajduje się skradziony sprzęt. Złodziej zdążył go już sprzedać mieszkańcowi gminy Trzebnica. Policjanci zabezpieczyli jednoślad i niebawem zwrócą go właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna w trakcie przesłuchania usłyszał zarzut dokonania kradzieży motocykla o wartości 10 tysięcy złotych. Po przesłuchaniu został zwolniony. Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym ewentualny udział podejrzanego w innych przestępstwach dokonanych w ostatnim czasie na terenie powiatu milickiego. Postępowanie jest w toku.

Poprzedni artykułGalopada – czyli inflacyjne procenty to tylko przedsmak
Następny artykułKorzystasz z Vinted? To uwaga – jest kara i będą zmiany