Nietrzeźwą kobieta oraz dwóch nietrzeźwych mężczyzn, ci w dodatku bez uprawnień. Jeden z nich poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Imponujący majówkowy plon milickiej drogówki
1 maja po południu pomiędzy Świętoszynem a Miłosławice policjanci zatrzymali Opla Astra. Samochodem kierował 40-letni mieszkaniec gminy Żmigród. Miał ponad 0,8 promila, ale stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny rosło do poziomu ponad jednego promila. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Koszalinie i we Wrocławiu oraz przez policjantów z Legnicy. W związku z tym zatrzymany mężczyzna został przewieziony do milickiej komendy Policji, gdzie wykonano dalsze czynności z jego udziałem. Po ich zakończeniu mężczyzna został zwolniony, natomiast samochód którym jechał trafił na policyjny parking strzeżony.
W niedzielę o 15. między Grabówką i Olszą policjanci zatrzymali 58-letnią mieszkankę gminy Milicz, która kierowała VW Golfem mając w organizmie 0,9 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwej kierującej prawo jazdy oraz uniemożliwili jej dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd pod opiekę osoby przez nią wskazanej.
Godzinę później na Krotoszyńskiej policjanci zatrzymali 49-letniego obywatela Ukrainy. Ten z kolei kierował Renault Laguną mając w organizmie 1,2 promila alkoholu. Ponadto w trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Postępowania są w toku – sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie zatrzymane osoby poniosą konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodami osobowymi będąc w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień.

Poprzedni artykułNa Dolnym Śląsku 182 przypadki
Następny artykułKoniec znaczków pocztowych na listach poleconych