Dolnośląska Policja jest pierwszym garnizonem, który rozpoczął nadawanie w aplikacji ogólnopolskiej BLISKO. Za jej pomocą Policja będzie przesyłać mieszkańcom ostrzeżenia i ważne komunikaty.

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta już blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. W dobie rozwoju technologii i wynikającego z tego szumu informacyjnego, przekazywanie wiadomości na telefon jest najbardziej efektywnym sposobem komunikacji, gwarantującym odczytanie treści.
Podstawową zaletą aplikacji jest umożliwienie mieszkańcowi swobodnego wyboru serwisów informacyjnych od poszczególnych nadawców. Dzięki temu użytkownik otrzymuje tylko interesujące go informacje, bez zaśmiecania niechcianymi treściami. Dla Policji cenne jest to, że może trafiać z szybką informacją do konkretnego odbiorcy zainteresowanego serwisem.
W aplikacji BLISKO Dolnośląska Policja będzie przekazywać:
Informacje dotyczące poszukiwań świadków wypadków drogowych, poszukiwań osób zaginionych itp.
Informacje związane z przepisami i bezpieczeństwem w ruchu drogowym
Informacje dla seniorów, jak unikać zagrożeń
Ostrzeżenia związane z bieżącymi zdarzeniami dotyczącymi ograniczeń w ruchu drogowym, utrudnieniami na danym obszarze np. wypadkami drogowymi, katastrofami budowlanymi, występowaniem klęsk żywiołowych oraz różnego rodzaju innymi sytuacjami kryzysowymi
Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, które warto znać
Wszystkie informacje z dolnośląskiej komendy Policji mogą być odbierane przez użytkowników, którzy wybiorą w aplikacji miejscowość z obszaru województwa dolnośląskiego.
Aplikacja BLISKO jest bardzo wygodna, ponieważ sama powiadamia o każdym nowym wpisie, podobnie jak przy dostarczeniu wiadomości SMS. Po wskazaniu miejsca aplikacja wyświetli aktualną listę nadawców z danego obszaru.
Aplikacja BLISKO to treści bez reklam, do grona jej nadawców mogą dołączyć tylko takie podmioty jak urzędy miast i gmin, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno – oświatowe i inne o charakterze użyteczności publicznej.
Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, wybrać interesującego nas nadawcę (nadawców), a następnie zaznaczyć, z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje. Aplikacja jest elastyczna, w każdej chwili pozwala na zmianę ustawień.
Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą już otrzymywać od Policji ważne dla nich informacje. Im więcej odbiorców, tym skuteczniejszy system powiadamiania.

Poprzedni artykułBieg Tropem Wilczym
Następny artykułUwaga na Oxycardil 240!