Nawet do 2 lat więzienia grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który kierował samochodem pomimo cofnięcia przez starostę uprawnień. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Miliccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW Passata, który przewoził pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Samochodem kierował 68-letni mieszkaniec gminy Milicz. Kierowca był trzeźwy, ale nie miał prawa jazdy, gdyż jak się okazało w ubiegłym roku zostało mu ono cofnięte decyzją wydaną przez starostę powiatowego w Miliczu. W związku z tym policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej. Po zakończeniu kontroli drogowej kierowca został zwolniony. Natomiast 67-letni pasażer Passata za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa został na miejscu kontroli ukarany stuzłotowym mandatem.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 180a kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo kierowca VW Passata poniesie konsekwencje prawne przewożenia w pojeździe pasażera, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie.

Poprzedni artykułTo juz jutro – czy ten protest coś zmieni?
Następny artykułMegane spłonęło w Ujeździe