Duże banki zapowiadają utrudnienia. W nadchodzący weekend wystąpią problemy z dostępem do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. „Jeśli musisz wysłać pilny przelew, zrób to przed zaplanowaną przerwą” – informuje jeden z banków.
W nadchodzący weekend 2-3 marca przerwy ogłosiły: Bank Pekao, ING Bank Śląski, PKO BP, Santander i VeloBank.
Bank Pekao, ING Bank Śląski i PKO BP zapowiadają utrudnienia
Bank Pekao zapowiada, że w sobotę 2 marca w godz. od 7:00 do 18:00 odbędą się prace modernizacyjne w serwisie usług maklerskich. „W tym czasie możesz mieć trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń na rachunkach inwestycyjnych w serwisie Pekao24, aplikacji PeoPay oraz platformie eTrader Pekao” – czytamy w komunikacie banku.
Utrudnienia zapowiada również ING Bank Śląski. Prace serwisowe zaplanowano na noc z soboty na niedzielę, z 2 na 3 marca, w godz. 23:30-6:00. W tym czasie niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty, systemy bankowości internetowej Moje ING i ING Business oraz ich wersje mobilne, płatności BLIK, przelewy ekspresowe, płatności internetowe za pomocą „Płać z ING”, płatności kartami w Internecie z 3D Secure, automatyczny pobór opłat za przejazd autostradami oraz specjalny interfejs PSD2.

Klienci ING Banku Śląskiego nie będą mogli również zamawiać produktów w Moim ING i na stronie internetowej www.ing.pl (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych). Ponadto mogą występować problemy z realizacją transakcji kartami. Podczas prac serwisowych nie będzie można także aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN. „Najlepiej wypłać gotówkę, zrób niezbędne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych” – czytamy.
W niedzielę 3 marca w godz. od północy do 3:00 bank PKO BP będzie prowadził zaplanowane wcześniej prace informatyczne. W tym czasie nie będzie działać aplikacja IKO oraz iPKO Biznes mobile, płatności zbliżeniowe z IKO i płatności zbliżeniowe telefonem (z systemem Android i funkcją NFC). „Pozostałe karty oraz karty dodane do portfela ApplePay będą obsługiwane bez zakłóceń” – wyjaśnia bank.

Poprzedni artykułNo to jazda!
Następny artykułOBWIESZCZENIE Burmistrza Gminy Milicz