Ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca Audi, który „dachował” na drodze niedaleko Postolina.
W piątkowy wieczór na drodze między Postolinem a skrzyżowaniem z krajową „15” policjanci zastali leżący na dachu na poboczu drogi Audi A6. W pojeździe, ani obok nie było nikogo. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu i niezwłocznie pojechali do miejsca jego zamieszkania w celu ustalenia okoliczności zdarzenia. W mieszkaniu w jednej z pobliskich wiosek policjanci zastali 35-letniego syna właściciela Audi, który jak się okazało tego wieczora kierował tym samochodem doprowadzając do „dachowania” pojazdu. Stan w jakim znajdował się 35-latek szybko dał odpowiedź na pytanie, dlaczego mężczyzna nie zapanował nad pojazdem – badanie wykazało ponad 1,8 promila alkoholu.
W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali nietrzeźwemu mężczyźnie prawo jazdy. Natomiast całkowicie uszkodzone Audi nie nadawało się już do dalszej jazdy – pojazd został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym. Ponieważ kierujący Audi miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a pojazd nie był jego wyłączną własnością, teraz zgodnie ze znowelizowanymi przepisami mężczyźnie grozi przepadek równowartości tego pojazdu, a decydować o tym będzie milicki sąd, do którego trafi zebrana w tej sprawie dokumentacja.

Postępowanie jest w toku – mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj też  Roślinne coraz popularniejsze
Poprzedni artykułNowy burmistrz Milicza
Następny artykułKonfiskata…