Mam na to aplikację – często możemy usłyszeć od technologicznych freaków. Trudno, żeby nie było apki na, dzięki której niedziele wolne od handlu będą mniej uciążliwe. Umożliwia ona sprawdzenie, w których sklepach bez przeszkód będzie można zrobić zakupy.
Wprowadzenie niedzieli wolnych spowodowało wysyp nowych aplikacji mobilnych. Jeden z przykładów stanowi aplikacja Dni Bez Handlu – Wolne Niedziele. Po jej uruchomieniu, użytkownik od razu zostanie powitany tym, czego szuka – program informuje, czy nachodząca niedziela jest wolna od handlu, czy też nie. Ale to tylko jedna z funkcji.
W kolejnym ekranie można podejrzeć pełniejszy harmonogram niedziel i świąt. Każdą pozycję na liście oznaczono na jeden z trzech sposobów: otwarte, zamknięte lub otwarte do wskazanej godziny. Ustawienia aplikacji pozwalają ponadto doprecyzować, jakie powiadomienia chce otrzymywać użytkownik. Może on być bowiem informowany o zamkniętych sklepach konkretnego dnia, bądź z trzydniowym wyprzedzeniem. Tutaj także można pobrać kalendarz, który automatycznie zsynchronizuje się z kontem użytkownika.

Jak wiadomo, zakaz handlu w niedzielę nie jest bezwzględny: zakupy zrobić można między innymi w sklepach, gdzie sprzedawać będą właściciele lub ich rodziny, na stacjach paliw, dworcach czy lotniskach. Czynne są także piekarnie, cukiernie czy saloniki prasowe. Postanowili to wykorzystać twórcy aplikacji Dni Bez Handlu i wprowadzili nową funkcję. Program potrafi już wskazywać, które sklepy w niedziele wolne od handlu pozostają czynne
Po przejściu na ekran „Dostępność sklepów”, użytkownik może zapoznać się z listą czynnych obiektów handlowych. Widoczny jest tam także adres oraz godziny, w których będzie można zrobić zakupy. Kluczową kwestią pozostaje sposób, w jaki powstaje lista. Otóż użytkownicy mogą zgłaszać czynne sklepy samodzielnie. Kolejni weryfikują natomiast prawdziwość informacji za pomocą przycisków „Zgłoś problem” lub „Potwierdź”, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wydarzeń na drogach w popularnej aplikacji Yanosik.

Nowość jest w tej chwili dostępna wyłącznie w wersji przeznaczonej na Androida, wkrótce zapewne zawita ona także na iPhone’y. Aplikację Dni Bez Handlu – Wolne Niedziele znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Poprzedni artykułW SEJMIKU MILICZ NA TAPECIE
Następny artykułBądź przezorny na drodze…