W środowy poranek na Wojska Polskiego w Miliczu policjanci zatrzymali Fiata Seicento. Samochodem kierował 53-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy Jutrosin. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego ponad 2,5 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem, przekazując Fiata osobie przez niego wskazanej.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Nowe ultrasurowe prawo – czy to będzie ostateczny bat na pijaków za kółkiem – KLIK!

Poprzedni artykułNa ostro w Ostrowąsach
Następny artykułKonfiskata za prowadzenie po pijaku