Milickie policjantki zatrzymały mężczyznę, który kierował Audi – prawdopodobnie pod wpływem amfetaminy. Czeka go – podobnie jak w przypadku nietrzeźwych kierowców – proces.
W piątkowy wieczór w Kuźnicy Czeszyckiej policjantki milickiej drogówki zatrzymały do kontroli Audi, które miało uszkodzony przedni zderzak. Samochodem kierował 27-letni mieszkaniec gminy Krośnice. Kierowca był trzeźwy i posiadał dokumenty wymagane do prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale okazało się, że kierował samochodem będąc prawdopodobnie pod wpływem narkotyków. Użyty przez policjantki na miejscu kontroli drogowej tester narkotykowy wykazał bowiem w organizmie kierującego obecność amfetaminy. W związku z tym policjantki zatrzymały mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwiły mu dalszą jazdę samochodem – który jak się okazało nie był ubezpieczony w ramach obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej. Ponadto za zły stan techniczny pojazdu mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych.

Następnie kierowca został przewieziony do milickiego szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do badań laboratoryjnych na zawartość narkotyków. Od wyników tych badań uzależniony jest dalszy tok postępowania w tej sprawie. Jeśli ich wynik potwierdzi zażycie amfetaminy, to sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie.

Poprzedni artykułPuszka, butelka, kaucja
Następny artykułRowerzyści przebadani