Tuż po 7 na Parkowej w Krośnicach policjanci przeprowadzili kontrolę drogową kierowcy samochodu osobowego marki Audi A4 – okazało się, że 42-letni mieszkaniec tej gminy kierował pojazdem mając w organizmie 0,3 promila alkoholu, o 9:30 na drodze między Brzostówkiem a Brzostowem policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierował Ducato mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.
Mundurowi zatrzymali tym kierowcom prawa jazdy i uniemożliwili im dalszą jazdę samochodami – sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwo lub wykroczenie drogowe.
O 16 na Kolejowej w Sułowie policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Milicz, który jechał rowerem mając w organizmie 0,4 promila alkoholu – za popełnione wykroczenie drogowe mężczyzna został ukarany 1000 złotowym mandatem.
To tylko niektóre trafienia w poniedziałkowej akcji skierowanej przeciw kierowcom jadącym pod wpływem (nie tylko alkoholu)
W czasie tych działań funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Miliczu skontrolowali aż 262 kierowców różnych pojazdów mechanicznych poruszających się po drogach powiatu milickiego. Wszyscy kontrolowani kierowcy zostali poddani badaniu stanu trzeźwości, wyrywkowo badani byli także na zawartość narkotyków w organizmie.

Poprzedni artykułDąbrowskiego coraz bliżej
Następny artykułNIETRZEŹWY, BEZ PRAWA JAZDY, ZA SZYBKI I Z… KOLUMBII