Szpadle, siekiery, sztućce do grilla. Miliccy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy włamywali się do altanek działkowych skąd kradli sprzęt ogrodniczy.

Do kilku kradzieży z włamaniem doszło w niedzielne popołudnie 5 maja na terenie ogródków działkowych „Niskie Łąki” przy ul. Działkowej w Miliczu. Właściciele pięciu działek zgłosili policjantom, że ktoś włamał się do ich altanek, skąd na szkodę różnych pokrzywdzonych skradziono sprzęt ogrodniczy w postaci spalinowych kosiarek do trawy, szpadla, siekiery, sztućców do grilla itp. Z jednej z altanek zginęła także wiatrówka oraz inne drobne przedmioty. Ponadto sprawcy włamali się także do dwóch altanek, z których nic nie zginęło, ponieważ wewnątrz nie było wartościowych przedmiotów. Łączna wartość strat została wyceniona przez pokrzywdzonych na kwotę kilkuset złotych.

Policjanci szybko ustalili, kto mógł być sprawcą tych włamań. Już następnego dnia w poniedziałek zatrzymali dwóch nastolatków, którzy okazali się sprawcami zgłoszonych włamań. Policjanci odzyskali także skradzione przedmioty, które zostaną niezwłocznie zwrócone pokrzywdzonym.

Dalsze policyjne czynności zostały przeprowadzone w obecności rodziców zatrzymanych nieletnich. Po przesłuchaniu chłopcy zostali zwolnieni. O ich dalszym losie zadecyduje sąd dla nieletnich.

Poprzedni artykułWyjaśniona zagadka alarmów bombowych?
Następny artykułJak wam się podoba?