5 lat za jazdę bez prawka

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić kobiecie, która kierując osobową Mazdą nie zatrzymała się do policyjnej kontroli drogowej. Ponadto okazało się, że kobieta nie miała prawa jazdy. To, że jechała bez pasów to już właściwie drobiazg. Sprawa trafi do sądu.
Policjanci z milickiej drogówki patrolujący drogi powiatu milickiego w miejscowości Latkowa zauważyli kobietę kierującą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci spórbowali ją zatrzymać do kontroli. Ta jednak nie zareagowała na sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane przez policyjny radiowóz i odjechała.
Policjanci natychmiast ruszyli za nią. Kobieta wjechała na jedną z pobliskich posesji, gdzie została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Za kierownicą Mazdy siedziała 31-letnia mieszkanka gminy Milicz, pasażerem był właściciel samochodu. Szybko okazało się, dlaczego kierująca chciała uniknąć kontroli drogowej. Nie miała prawa jazdy. W związku z tym policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę samochodem i po sporządzeniu dokumentacji służbowej zakończyli kontrolę drogową. Właściciel Mazdy dostała mandat, bo udostępnił samochód osobie, która nie miała uprawnień.
Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kierująca odpowie za przestępstwo polegające na nie zatrzymaniu się niezwłocznie do policyjnej kontroli drogowej oraz za dwa ujawnione wykroczenia drogowe. Postępowanie jest w toku.