Ponad 400 porcji amfetaminy nie trafi na „rynek”. Policjanci znaleźli je podczas kontroli samochodu poruszającego się po ulicach Milicza.
Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym 19-letniego mieszkańca Twardogóry. Trafi pod policyjny dozór.
W piątek wieczorem na parkingu jednego z milickich marketów policjanci Opla Astrę na oleśnickich numerach rejestracyjnych. Wcześniejsze ustalenia policjantów wskazywały, że obce osoby poruszające się tym samochodem po ulicach Milicza mogą posiadać przy sobie narkotyki. Policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn, mieszkańców Twardogóry w wieku 20 i 37 lat. W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli plastikowy pojemnik i szklany słoik, w których znajdowały się liczne małe woreczki z białym proszkiem. Tester narkotykowy potwierdził, że było to 400 porcji amfetaminy. Należała do zatrzymanego 19-latka. Natomiast przy jego starszym kompanie policjanci znaleźli woreczek z marihuaną. Obaj mężczyźni do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, natomiast zabezpieczone narkotyki policjanci umieścili w służbowym depozycie.

Następnego dnia zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 37-latkowi za posiadanie marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 19-latkowi prokurator przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, za co może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec 19-letniego podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Postępowania przeciwko podejrzanym są w toku. Policjanci wyjaśniają okoliczności ujawnionych przestępstw narkotykowych, w tym między innymi pochodzenie zabezpieczonej amfetaminy.