8 sierpnia wielkie sportowe wydarzenie połączone z wieloma atrakcjami. Wszystko po to, by pomóc chorej dziewczynce- czteroletniej Helence Wojtyczce.

Milicka grupa wolontariusze z serca dla serca oraz LZS Sokół Kaszowo podjęli inicjatywę organizacji charytatywnego turnieju piłki nożnej o puchar burmistrza gminy Milicz, który zostanie rozegrany na boisku w Kaszowie.

Sam turniej odbędzie się w dwóch etapach. O godz. 10:00 do rywalizacji przystąpią mali piłkarze, grający w dwóch kategoriach wiekowych: Żak i Maluch. O godz. 14.00 odbędzie się turniej piłki nożnej w kategorii seniorów. Do tej grupy zgłosiły się następujące drużyny: Sokół Kaszowo, Barycz Milicz, Plon Gądkowice i Pogoń Cieszków.

Wśród młodszych drużyn piłkarskich zobaczymy zawodników: Akademii Sportu Milicz, Szkółki Piłkarska Milicz, Pogoni Cieszków oraz Drużyny Sołectwa Kaszowo.

Oprócz emocji sportowych, na mieszkańców czekają dmuchańce, zabawa z fantami, animacje dla dzieci, a na koniec impreza taneczna.
Nagrodą główną w zabawie fantami będzie rower, ale można także zdobyć wiele innych upominków, w tym także gadżety i produkty z logo Gminy Milicz.