16 milionów na lewych aukcjach, złoto i pralnia

Oszustwa na wielką skalę, 16 wyłudzonych milionów, zabezpieczone 12 milionów i kilogram złota. Wielka afera na Dolnym Śląsku.
Dolnośląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa na dużą skalę. Sprawcy posłużyli się serwisem aukcyjnym i oszukali kilkadziesiąt tysięcy osób. Pochodzące z przestępstwa brudne pieniędze próbowali zalegalizować i stąd zarzut prania brudnych pieniędzy. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu na 3 miesiące.
Policjanci z „Cyber” nad sprawą pracowali od kilku miesięcy.

Podczas przeprowadzonych przeszukań m.in. miejsc zamieszkania podejrzanych, jak również wynajętych skrytek depozytowych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pieniądze w walucie polskiej i zagranicznej tj. ponad 2 mln Euro, ponad 3,5 mln złotych oraz sztaby złota. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to ponad 12 mln złotych i blisko kilogram złota.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zarzutów popełnienia przestępstwa zatrzymanym tj. doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 16 mln złotych oraz prania brudnych pieniędzy pochodzących z popełnionego przestępstwa. Po doprowadzeniu do sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci przestrzegają, aby przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z jej warunkami.

czytaj też  Wypadek i metasuperata
Poprzedni artykułOsobliwa promocja w Biedronce
Następny artykułInflacja, uważnie liczcie