118 km/h tyle zmierzyli w terenie zabudowanym policjanci kierowcy Renault Espace. Ponadto kierowca był nietrzeźwy – miał ponad pół promila alkoholu. Efekt: zatrzymane prawo jazdy i sprawa w sądzie.

W niedzielny wieczór na ul. Sułowskiej w Miliczu policjanci zatrzymali do kontroli Renault Espace. Samochodem kierował 19-letni mieszkaniec Milicza. Kierowca w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechał samochodem 118 km/h, czyli aż o 68 km/h za dużo. Ponadto był nietrzeźwy – miał ponad pół promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyznę czekają konsekwencje prawne za kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości oraz za przekroczenie o 68 km/h dopuszczalnej prędkości jazdy w terenie zabudowanym. 

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.