Kwartał bez prawka

116 km/h w terenie zabudowanym osiągnęła kierująca Renault Megane. Efekt? Mandat, punkty karne i trzy miesiące bez prawa jazdy.

Rankiem w Młodzianowie policjanci zatrzymali mieszkankę gminy Krośnice. Okazało się, że kierująca w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechała samochodem 116 km/h, czyli o aż 66 km/h za dużo. W związku z tym policjanci ukarali kierującą mandatem karnym oraz nałożyli 10 pkt karnych. Ponadto policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h.

Policjanci, którzy zatrzymali kierującej prawo jazdy, wydali kobiecie pokwitowanie z potwierdzeniem, że prawo jazdy posiadała, ale zostało ono zatrzymane. Taki dokument uprawnia do jazdy przez kolejne 24 godziny, co ma umożliwić kierującej dojazd do celu. Po zakończeniu kontroli drogowej kobieta została zwolniona i pojechała dalej.

Przypominamy, że jeżeli w takim przypadku kierująca zdecyduje się na jazdę mimo  3-miesięcznego okresu zatrzymania prawa jazdy, okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to kierująca będzie prowadzić auto, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Odzyskanie prawa jazdy w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu i spełnienia warunków osoby po raz pierwszy ubiegającej się o prawo jazdy.

czytaj też  W Cieszkowie bliżej. Do policjanta
Poprzedni artykułJuż nie qwerty, bo jest jeszcze gorzej
Następny artykułTIR-em bez uprawnień