Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez policjantów mężczyźnie, który kierował samochodem bez uprawnień. Wcześniej cofnął mu je krotoszyński starosta.

W sobotę 1 grudnia tuż przed godziną 16 na krajowej „15”, pomiędzy miejscowościami Rakłowice – Guzowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego tzw. lekkiego czterokołowca marki Aixam zarejestrowanego w powiecie krotoszyńskim. Samochodem kierował 31-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. Kierowca był trzeźwy, ale nie miał prawa jazdy, gdyż jak się okazało zostało mu ono cofnięte decyzją wydaną przez starostę powiatowego w Krotoszynie. W związku z tym policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, zabezpieczając pojazd na parkingu strzeżonym. Po zakończeniu kontroli drogowej mężczyzna został zwolniony.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a policjanci przypominają, że zgodnie z art. 180a kodeksu karnego prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Poprzedni artykułZakupy z jeszcze większymi kłopotami
Następny artykułNauczyciele! Uwaga