Miliccy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie 1,2 promila alkoholu – teraz odpowie przed sądem.

W piątek 27 lipca około godziny 13:25 w Krośnicach na ul. Parkowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Citroen. Samochodem kierował 55-letni mieszkaniec gminy Krośnice. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono 1,2 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazy i uniemożliwili mu dalszą jazdę samochodem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem drogowym. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.