Włamali się do pomieszczenia gospodarczego w Wierzchowicach. Ukradli trzy pilarki spalinowe oraz spalinowe nożyce do cięcia żywopłotu. Ujęto ich po kilku dniach. Jednemu grozi surowa kara, bo jest recydywistą.
Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jednemu z zatrzymanych, jako recydywiście nawet 15.
Do włamania doszło w nocy z piątku na sobotę. Złodzieje wybili otwór w tylnej ścianie pomieszczenia gospodarczego i po wejściu do wnętrza ukradli sprzęt. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego mienia na kwotę 3700 złotych.

Po kilku dniach od zgłoszenia przestępstwa, w piątek 26 lutego miliccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec gminy Krośnice oraz 30-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, czasowo przebywający na terenie gminy Krośnice. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.
Policjanci odzyskali wszystkie skradzione narzędzia, które włamywacze zdążyli już sprzedać swoim znajomym. Postępowanie jest w toku.