Nowe pracownie przedmiotowe dla szkół w gminie Milicz. W Urzędzie Marszałkowskim umowę dofinansowania gabinetów specjalistycznych w milickich szkołach. Pracownie będą dostępne już w nowym roku szkolnym.

Projekt zakłada wyposażenie 5 szkół podstawowych z terenów wiejskich gminy Milicz: Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Sułowie, Szkoła Podstawowa w Nowym Zamku, Szkoła Podstawowa w Czatkowicach, Szkoła Podstawowa w Dunkowej. Szkoły zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy i materiały dydaktyczne oraz wyposażenie meblowe.

Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim otrzyma nową pracownię informatyczną, matematyczną oraz przyrodniczą. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Sułowie wzbogaci się o dwie pracownie informatyczne, pracownię przyrodniczą, matematyczną oraz profesjonalną pracownię chemiczną. Szkoła Podstawowa w Nowym Zamku będzie miała nową pracownię przyrodniczą i informatyczną. W Szkole Podstawowej w Czatkowicach powstanie nowa pracownia matematyczna oraz przyrodnicza. Szkoła Podstawowa w Dunkowej czeka natomiast na nową pracownię informatyczną i przyrodniczą. W ramach projektu zakupione zostaną komputery przenośnie i stacjonarne dla uczniów i nauczycieli, monitory i tablice interaktywne, a także nowe pomoce dydaktyczne: tj. mikroskopy, programy komputerowe, modele, przyrządy do pomiarów i wykonywania doświadczeń. W klasach stanie również nowe wyposażenie meblowe: ławki, krzesła, szafki.

Całkowita wartość projektu to 463 859,65 zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi 394 280,70 zł.

Poprzedni artykułInovox expresem z aptek
Następny artykułJest sprawa…