Akcja w kilkunastu miejscach jednocześnie, w województwach lubuskim i dolnośląskim. Podczas przeszukań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli butle z gazem technicznym, zapalniki, reduktory, zagłuszacze, radiostacje i fałszywe dowody osobiste. Gang wysadzaczy bankomatów ostatecznie pod kluczem.
To może być kolejne pokłosie spraw w wybuchu w Gądkowicach i śmiertelnej strzelaniny w Wiszni Małej.
200 policjantów uczestniczyło w rozbiciu dwóch grup przestępczych, które w ciągu pięciu lat ukradły z bankomatów nawet 15 mln zł. Przestępcy działali na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego, a także w Niemczech.
W poniedziałek prawie 200 policjantów brało udział w akcji rozbicia dwóch grup przestępczych na terenie województw lubuskiego i dolnośląskiego. Funkcjonariusze zatrzymali osiem osób oraz zabezpieczyli przedmioty, które mogły służyć do wysadzania bankomatów
Dwie grupy włamujące się do bankomatów działały od stycznia 2013 r. Przestępcy wysadzali bankomaty i kradli pieniądze w Polsce i w Niemczech. Policjanci szacują, że grupy mogły ukraść nawet 15 mln zł.
Grupy były hermetyczne, dlatego policji trudno było do nich dotrzeć. Każdy członek grupy miał konkretne zadanie do zrealizowania. Jedne osoby zajmowały się obserwacją bankomatów, inne kradły pojazdy, które następnie były używane do przemieszczania się, a kolejne dokonywały samych włamań.

Poprzedni artykułSanki za samochodem? Stop!
Następny artykułTakie cudo w lusterku…