Ponad 2,8 promila alkoholu to nie jedyny problem tego kierowcy. Odpowie przed sądem za przestępstwo i wykroczenie drogowe, jechał nie tylko pijany ale i bez prawa jazdy.

W sobotę, kilka minut po godzinie 18 w miejscowości Guzowice w gminie Cieszków policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Honda. Samochodem kierował 31-letni mieszkaniec powiatu milickiego. Był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono aż ponad 2,8 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem i wykroczeniem drogowym. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Poprzedni artykułUWAGA klienci mBanku! Nowe złośliwe oprogramowanie na system Android
Następny artykułUwaga, nowy przekręt