Okolice Nowego Roku to większy ruch na drogach. Dlatego Policja szykuje akcję pod kryptonimem „Nowy Rok”. Akcja potrwa od wczesnych godzin rannych 29 grudnia br. do 1 stycznia 2018 roku. W rejonie głównych szlaków komunikacyjnych należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze czuwać będą także nad bezpieczeństwem uczestników różnego rodzaju zabaw i koncertów sylwestrowych.
W okresie od 29 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 roku na drogach Dolnego Śląska policjanci przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Nowy Rok”. Funkcjonariusze monitorować będą główne ciągi komunikacyjne w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, a także by zapewnić płynność w ruchu w miejscach gdzie z uwagi na ilość pojazdów, dochodzi do różnego rodzaju utrudnień.
W trakcie prowadzonej akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na:
– stan trzeźwości,
– przestrzeganie ograniczeń prędkości,
– stosowanie pasów bezpieczeństwa,
– stan techniczny pojazdów,
– sposób przewożenia dzieci oraz ładunków.
Ponadto funkcjonariusze sprawdzać będą stosowanie elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się drogami po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci zachęcają również do noszenia odblasków nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają, ponieważ jak wiemy elementy odblaskowe na odzieży mogą uratować nasze życie.
Działania realizowane będą we współpracy ze służbami odpowiedzialnymi m.in. za bezpieczeństwo oraz zapewnienie ładu i porządku w obrębie organizowanych koncertów, balów sylwestrowych, a także różnego rodzaju imprez odbywających się w większych miastach. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na osoby, korzystające z wyrobów pirotechnicznych zwanych potocznie fajerwerkami. W szczególności na młodzież i osoby nieletnie.
Mając na uwadze doświadczenia z lat ubiegłych, policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami oraz o stosowanie wyrobów pirotechnicznych wyłącznie w miejscach dozwolonych i przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

Poprzedni artykułFestiwal Kolęd i Pastorałek
Następny artykułDla tych do lubią sobie w Nowy Rok postrzelać