Na trzy miesiące trafili do aresztu dwaj mężczyźni podejrzani o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną i konkubiną. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów w trakcie interwencji związanych z wywołanymi przez nich awanturami. Podejrzanemu o znęcanie się nad żoną grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności, natomiast drugiemu z mężczyzn, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoją nieporadną konkubiną grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Tu jeszcze dojdzie recydywa, więc kara może być jeszcze surowsza.

Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Milicza. Na miejscu zastano właścicielkę mieszkania oraz jej gości – dwóch mężczyzn i kobietę. Okazało się, ze chwilę przed przyjazdem policjantów w mieszaniu doszło do awantury wywołanej przez przej jednego z biesiadników. Awanturnik był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 1,6 promila alkoholu. Ze względu na jego agresywne zachowanie wobec konkubiny oraz pozostałych osób, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że to nie pierwsza awantura wywołana przez mieszkańca Milicza – okazało się, że od kilku miesięcy znęcał się on psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną nieporadną ze względu na stan psychiczny i jej półrocznym synem. Czynności przeprowadzone przez policjantów wykazały, że zachowanie się mężczyzny było na tyle agresywne i niebezpieczne dla pokrzywdzonych, iż na wniosek prowadzących postępowanie Sąd Rejonowy w Miliczu w piątek 18 maja zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Aresztowanemu mężczyźnie grozić może długi pobyt za więziennymi kratami, bowiem grożąca mu kara do 8 lat pozbawienia wolności może być przez sąd podwyższona, gdyż podejrzany jest recydywistą karanym już za takie same przestępstwa.

Parę dni wcześniej, w samo południe policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca gminy Milicz, który wszczął awanturę w miejscu pracy swojej żony bijąc ją po całym ciele. Także w tym przypadku policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu od dłuższego czasu w miejscu zamieszkania wszczynał awantury podczas których psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoją żoną. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na zastosowanie przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za znęcanie się nad żoną mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj też  Partnerstwo z Krzemieńcem - jest zgoda

Obaj podejrzani zostali przez policjantów doprowadzeni do Aresztu Śledczego we Wrocławiu, gdzie w trakcie prowadzonych postępowań w izolacji przed pokrzywdzonymi spędzą najbliższe trzy miesiące. Sprawy są w toku.

Poprzedni artykułOsiedlowy parking bywa bardzo niebezpieczny…
Następny artykułNo nie udała się wycieczka do Milicza