TIR-em bez uprawnień

Nawet do 5 lat w więzieniu może spędzić kierowca TIR-a, który naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zdecyduje milicki sąd.

Późnym popołudniem na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Stawiec policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jadącego samochodem ciężarowym na naczepą. Powodem zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej było przekroczenie o 29 km/h prędkości jazdy dozwolonej w terenie zabudowanym.  TIR-em kierował 32-letni mieszkaniec Kalisza. Okazało się, że kierowca oprócz wykroczenia popełnił także przestępstwo drogowe. Po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnej bazie danych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie powinien kierować samochodem, ponieważ w 2017 roku miał orzeczony przez kaliski sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę TIR-em i po zakończeniu kontroli drogowej zwolnili kierowcę.

Przypomijmy, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym m. in. zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest w toku.

czytaj też  Zainteresowani pracą w Policji
Poprzedni artykułKwartał bez prawka
Następny artykułAmfetamina we krwi, marihuana w domu