Wiosna wystartowała dziś tylko kalendarzowo. Trochę słońca i owszem, ale wciąz jest zimno. Na prawdziwą wiosnę poczekamy jeszcze kilka dni…

Czwartek
W czwartek wiele się nie zmieni. Może padać śnieg i śnieg z deszczem. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią. W Podkarpackiem wprowadzone zostanie ostrzeżenie I stopnia z powodu mrozu.

Pogoda w piątek będzie naprawdę zróżnicowana. Temperatura minimalna wyniesie -7 st. C. Z kolei przewidywana temperatura maksymalna to również 7 st. C, ale na plusie. W całym kraju zachmurzenie, od małego i umiarkowanego do dużego na północy. W zachodniej części Polski może spaść deszcz, na wybrzeżu także śnieg.

W sobotę przewidywane zachmurzenie, jednak tym razem będzie ono małe albo umiarkowane. Najniższa przewidywana temperatura to -5 st. C na południowym wschodzie do 1 st. C na zachodzie. W zachodniej części kraju termometry mogą wskazać nawet 8 st. C stopni .

Pogoda w niedzielę to dalsze zachmurzenia. W okolicach Szczecina i Zielonej Góry słupki rtęci mogą dojść nawet do 10 st. C. Prawdziwe ocieplenie nadejdzie z początkiem przyszłego tygodnia.

Na koniec co o klimacie i pogodzie sądzi Donald Trump